Karadağ’daki en popüler kayak merkezleri olan Kolasin ve Zabljak’ın aksine Vucje kayak merkezi tamamen aileler için tasarlanmış bir eğlence merkezidir. İki adet kayak pistine sahip olan merkezde 120 metre uzunluğundaki bir bebek telesiyeji de bulunmakta. Çocuklar için ideal olan bu pist onların kayak öğrenmesi için muhteşem bir olanak sunuyor.

Karadağ’daki en genç kayak merkezlerinden biri olan Vucje, 10 yıldan fazla bir süredir Karadağ ve yurtdışındaki konukları ağırlıyor. Kış turizm merkezi Vucje’de yavaş yavaş gelişiyor ancak her detayın geleneklere uygun olmasına büyük özen gösterilmekte. Bu güzel bölgede, Karadağlı kadın ve erkek halk kıyafetlerinin yanı sıra restoran ve fuaye alanında, geleneksel tarzda inşa edilmiş şöminenin sıcaklığının ve güzelliğinin olduğu tipik bir Karadağ dağ evinin eski mobilyalarını görebilirsiniz.


Vucje kayak merkezi ücret açısından da oldukça uygundur. Konaklama fiyatları, yiyecek, kayak pasoları ve kayak malzemeleri  Karadağ’daki diğer kayak merkezlerine göre daha düşüktür. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin dahil olduğu yarım pansiyon fiyatı günlük kişi başı 35 euro civarındadır.  Yedi yaşın altındaki çocuklar için yüzde 50 indirim, 7-14 yaş arası çocuklar için yüzde 30 indirim uygulanmaktadır.


Niksic ve Podgorica’daki okullar, Vucje kayak merkezinin olanaklarını kullanmakta ve çoğunlukla motelin konaklama kapasitesini doldurmakta. Bu nedenle, zamanında rezervasyon yapılması gerekmekte.