Karadağ’ın başkenti Podgorica, Nisan ayından itibaren Avrupa’da iki yeni uçuş noktasına bağlanıyor. Düşük maliyetleri ile bilinen bir şirket olan Ryanair’in 1 Nisan itibari ile başlatacağı ilk rota Podgorica-Bologna olacak. Bu uçuşun Pazartesi ve Cuma günleri olmak üzere haftada iki kere yapılması planlanmakta.

Ryanair şirketi, Podgorica havaalanından uçuş yapmakta olan altı havayolunun işletmeciliğini yapmakta.  Karadağ’daki faaliyetlerinin daha da genişlemesini düşünene şirketin temsilcileri, Tivat havaalanını da uçuş sistemlerine dahil etmek ile ilgilendiklerini açıkladı.

Havayolları geliştirilme müdürü Gary Butler, cdn’de verilen habere göre, daha fazla uçuş olanakları hakkında konuşmak için “Karadağ Havaalanları” CEO’su Danilo Orlandić ile bir araya geldi. Bu yıl Ryanair, Podgorica’yı altı varış noktasına bağlayacak. Podgorica’dan haftada iki kez Stockholm, Brüksel, Londra, Berlin ve Bologna’ya uçak ile erişim sağlanabilecek.

Ünlü Norveçli havayolu “Norwegian Air Shuttle”, önümüzdeki günlerde İskandinavya’dan bir hat daha ülkeye getirmeyi düşünüyor. Yeni uçuş istikameti ise Tivat-Helsinki hattı olacak.