National Geographic’in “Best Trips 2019”(2019’un En İyi Gezileri) yazısında önümüzdeki yıl için dünyanın en heyecan verici yerleri listesinde Karadağ’da bulunuyor.

Karadağ, National Geographic tarafından önümüzdeki yıl için dünyanın en heyecan verici 28 bölgesi olarak önerilen yerden biri oldu.

Peru’nun Amazon veya Mozambik’in Gorongosa milli parkı veya Missouri veya Mexico City’deki Kansas City gibi canlı şehirler gibi görkemli manzaralar eşliğinde National Geographic, Karadağ’ı muhteşem doğal güzelliklerin küçük bir ülkesi olarak tanıtıyor ve gezginleri buraya gelmeye davet ediyor.

Yazıda, Balkanların en büyük gölü olan Skadar Gölü de tanıtılıyor.

Karadağ’daki Skadar Gölü Milli Parkı’nın merkezi olan gölün, fotoğrafçı Philippe Roy tarafından çekilmiş muhteşem bir fotoğrafı da paylaşılıyor.

Ayrıca, önümüzdeki sene Budva’nın ev sahipliği yapacağı “Games of the Small States of Europe (GSSE)” (Avrupa’nın Küçük Ülkeleri Oyunları) da tanıtılıyor.

Olimpik stilde yapılacak oyunlara Andorra, İzlanda, Lihtenştayn, Lüksemburg, San Marino, Malta, Monako, Kıbrıs ve Karadağ katılacak.