Küçük ve büyük farklı pistler nedeniyle, Kolasin kayak merkezi hem yeni başlayanlar hem de orta derecedeki kayakçılar için idealdir. Tecrübeli bir kayakçı bile serbest parkurlarda oldukça keyifli zaman geçirebilir. Bölgeyi ziyaret edenleri görsel güzellikler de bekliyor. Doğanın tüm ihtişamı Kolasin de gözler önüne serilmekte.

Kolasin’deki kayak mevsimi Aralık ayının sonundan başlar ve nisan ayının ortasına kadar sürer. Ocak ortasından Mart sonuna kadar her zaman karlı bir bölgedir. Toplamda 7 kayak pistinden oluşan alanda her seferinde farklı rotalar da kullanılabilmekte.

Yeni Bir Tesis Açılıyor

Kolasin’de 16 Şubat günü açılacak “Kolasin 1600” isimli yeni tesis ile Karadağ kış turizmine yeni bir soluk ekleniyor. Karadağ kayak merkezlerinin gözdesi olan Kolasin bu yeni proje ile çok daha hareketli bir bölge haline gelecek.

Tesis yaklaşık 27,19 hektarlık bir alana sahip ve içerisinde yeni tatil köyü köyü, oteller, daireler, resepsiyon ve kamu tesisleri bulunmakta.  İsminden de anlaşılacağı gibi, deniz seviyesinden 1.600 metre yükseklikte bulunan 50 milyon EUR’luk projede 4.6 kilometrelik kayak pisti bulunuyor.

Kolasin 1600’de bu açılış sezonununda bir kayak okulu ile birlikte 400 kişilik bir restoran işletilecek. Bölgede 2.070 metrede bulunacak altı koltuklu bir asansör kullanılacak ve telesiyej günde 2.800 kişi taşıyabilecek.