Karadağ’da ev satın almak denildiği zaman en çok merak ettiğimiz sorulardan bir tanesi de “nasıl bir ev almalıyız” oluyor. Bu sorunun cevabı aslında bizim Karadağ’da ev satın almak konusundaki amacımıza göre değişiyor.

Karadağ’da Yatırım Amaçlı Ev Satın Almak

Eğer “Karadağ’da yatırım amaçlı bir ev satın almak istiyorum” diyorsak o zaman kiralama potansiyeli yüksek olan evleri tercih etmemiz gayet doğal olacaktır. Karadağ’da evler büyük bir çoğunlukla eşyalı olarak satılmakta. Bu yüzden satış sonrası pek de fazla masraf olmamaktadır.

Adriyatik sahilindeki Budva, Tivat ve Kotor’da bulunan evler kiralama için çok daha fazla tercih edilmekte. Ayrıca, Herceg Novi ve Bar şehirleri de Karadağ’da ev satın almak isteyenler için oldukça revaçta olan yerleşim birimleri olarak dikkat çekmekte. Ancak son yıllarda, Karadağ’ın başkenti olan Podgorica’nın gelişmesiyle ve 12 ay kiralama imkanı sunması ile birlikte Podgorica’ya olan ilgide bir hayli artmış durumda.

Karadağ’da Yaşamak Amaçlı Ev Satın Almak

Eğer “Karadağ’da yaşamak için bir ev satın almak istiyorum” diyorsak o zaman kendi zevkimize ve bütçemize göre bir seçim yapabiliriz. Kendimiz yaşayacağımız bir ev için Karadağ’da ilk yapacağımız iş tüm bölgelerini birer birer gezmek ve bizi kendine aşık edecek olan yere karar vermek olacaktır. Karadağ’da manzarası ile bizi kendine aşık olabilecek oldukça fazla yer bulunmakta. Bunların başında elbette Kotor geliyor. Kentin dağların arasında kalan doğal yapısı tüm görenleri kendine ilk bakışta aşık ediyor. Sonuç olarak Karadağ’da yaşayacağımız bir ev satın almak tamamen bize bağlı. Bu ev müstakil de olabilir veya bir apartman dairesi de olabilir elbette.

Karadağ’da En Çok Hangi Evler İlgi Görmekte?

Peki, “Karadağ’da en çok talep gören evler hangileri?”, “İnsanlar Karadağ’da en çok hangi evlere bakıyor?”, “Karadağ’da ev fiyatları nedir?” sorularına 10 adet evi gezerek cevap bulmaya çalışalım.

1- Budva’da 28m² Satılık Stüdyo Daire

 

2- Murtovina, Podgorica’da 115m² Satılık Müstakil Ev

 

3- Kotor’da 55m² Satılık Ev

 

4- Budva’da 1+1 Satılık Daire 41m²

 

5- Budva’da 32m2 Satılık Stüdyo Daire

 

6- Donji Stoliv, Tivat’da 65m² Satılık Daire

 

7- City Kvart, Podgorica’da 30m² Satılık Stüdyo Daire

 

8- City Kvart, Podgorica’da 33m² Satılık Stüdyo Daire

 

9- Kamenari, Herceg Novi’de 36m² Daire

 

10- Budva’da 240m² Deniz Manzaralı Lüks Çatı Katı

 

Sonuç

Karadağ’ın yaz turizmi oldukça hareketli olduğundan Adriyatik sahilindeki kentlerin nüfusu bir hayli artmakta. Bu artış ile beraber günlük ev kiralamalarına talep de oldukça fazla ilgi görüyor. Turistler, Karadağ’da geçirecekleri tatillerinde fiyat açısından günlük kiralamaları tercih etmekte. Genellikle 1+1 veya stüdyo dairelerin boş kalmadığı yaz sezonunda, aile olarak gelen turistler 2+1 daireleri de tercih ediyorlar.

Bir ev satın almak istediğimizde elbette en ucuza en güzel bölgede ve en iyi manzaralı evi almak isteriz. Bu aslında sadece ev satın almak için geçerli olan bir kriter değil, her türlü üründe ucuza ve kaliteli olanı bulmaya çalışabiliriz.